BATERIE LITOWO-POLIMEROWE (LI-POLY) KONTRA BATERIE LITOWO-JONOWE (LI-ION)

Baterie zwane potocznie “polimerowymi” są w gruncie rzeczy oparte na technologii ogniw litowo-jonowych, w których zamiast płynnego elektrolitu użyto elektrolitu w formie polimeru. Ich zasadniczą przewagą jest elastyczność, która pozwala producentom elektroniki użytkowej tworzyć mniejsze i łatwiej dostosowane do formy urządzenia baterie. Rynek baterii litowo-jonowych i litowo-polimerowych (LiPo, LIP) stale rośnie, wraz ze zwiększającą się… Continue reading BATERIE LITOWO-POLIMEROWE (LI-POLY) KONTRA BATERIE LITOWO-JONOWE (LI-ION)

JAK ODNALEŹĆ WŁAŚCIWĄ BATERIĘ DO LAPTOPA?

Szukając zamiennika swojej zużytej, oryginalnej baterii w laptopie, należy posługiwać się kodem oryginalnej baterii lub też modelem swojego laptopa. Dodatkowo należy upewnić się, że dobierana bateria ma napięcie w akceptowalnym dla naszego laptopa zakresie. Dobór baterii na podstawie numeru / kodu części oryginalnejNumer oryginalnej części (part number) jest najważniejszym parametrem, który powinien zostać dopasowany podczas… Continue reading JAK ODNALEŹĆ WŁAŚCIWĄ BATERIĘ DO LAPTOPA?

JAK DBAĆ O BATERIĘ W MACBOOK?

Pierwsze ładowanie notebooka MacW przypadku baterii litowo – polimerowych, czyli tych najczęściej znajdujących się w urządzeniach Apple, niewskazane jest ich trzykrotne ładowanie i rozładowywanie do końca. Wynika to z tego, że akumulatory li-pol nie mają efektu pamięci. Konieczne jest natomiast naładowanie i rozładowanie baterii jeden raz. Potrzebne to jest do kalibracji baterii. Kalibracja baterii w… Continue reading JAK DBAĆ O BATERIĘ W MACBOOK?

JAK WYGENEROWAĆ RAPORT O STANIE BATERII W WINDOWS 7 I WINDOWS 10?

Zarówno Windows 7, jak i Windows 10 posiadają ciekawe narzędzia do sprawdzania stanu baterii. Pomagają one w ustaleniu, jaki jest aktualny stan baterii i czy ten element pracuje na 100% swoich możliwości. Oprócz tego nowe polecenia systemu Windows pozwalają również zapoznać się z informacjami pomagającymi w rozwiązywaniu problemów z zasilaniem. Zobacz, jak sprawdzić stan baterii… Continue reading JAK WYGENEROWAĆ RAPORT O STANIE BATERII W WINDOWS 7 I WINDOWS 10?

JAK CHRONIĆ SMARTFONA I LAPTOPA PRZED PRZEGRZANIEM?

Pomimo schyłku lata wciąż odnotowujemy dość wysokie temperatury. Upały szkodliwe są nie tylko dla nas, ale i dla naszych urządzeń elektronicznych. Wysokie temperatury mogą zaszkodzić tabletom, smartfonom, laptopom czy telefonom. Wystawianie ich na wysokie temperatury może się źle skończyć, dlatego warto poznać kilka zasad, które pomogą uniknąć przegrzania smartfona oraz odpowiednio schłodzić urządzenie. Laptop na… Continue reading JAK CHRONIĆ SMARTFONA I LAPTOPA PRZED PRZEGRZANIEM?

BATERIA LITOWO-JONOWA: CO WARTO O NIEJ WIEDZIEĆ?

Baterie litowo-jonowe są tymi najpopularniejszymi. Znajdziemy je w wielu urządzeniach. Stosowane są one nie tylko w laptopach, ale i innych sprzętach i elektronarzędziach np. odkurzaczach czy dronach. Ich popularność wynika z posiadanych zalet. Baterie litowo-jonowe szybko się ładują, są trwałe i niezwykle wydajne. Poznaj specyfikę ich działania. Krótka historia technologii litowo-jonowejPierwsze eksperymenty z litowymi bateriami… Continue reading BATERIA LITOWO-JONOWA: CO WARTO O NIEJ WIEDZIEĆ?

W JAKI SPOSÓB SPRAWDZIĆ, CZY ZASILACZ DO LAPTOPA JEST SPRAWNY?

Zasilacz do laptopa przeważnie traktowany jest przez wiele osób z dużo mniejszą dbałością niż sam laptop. Wskutek tego może dochodzić do jego uszkodzeń i awarii. Te często wywołują u nas podejrzenia, że awarii uległ cały laptop. Zanim jednak oddamy urządzenie do serwisu lub zakupimy nowe, warto sprawdzić, czy sprawcą całego zamieszania nie jest uszkodzony zasilacz.… Continue reading W JAKI SPOSÓB SPRAWDZIĆ, CZY ZASILACZ DO LAPTOPA JEST SPRAWNY?

3 SPOSOBY NA ODŚWIEŻENIE STAREGO LAPTOPA

O swoim laptopie mówisz już per staruszek? Myślisz, że jego miejsce jest w centrum recyklingu, a nie na twoim biurku? Możesz się mylić! Wystarczy kilka prostych trików, a sprzęt będzie działał jak nowy i posłuży ci jeszcze przez długie lata. Poznaj 3 sposoby na odświeżenie starego notebooka. Stary laptop to mniej wydajna i mało komfortowa… Continue reading 3 SPOSOBY NA ODŚWIEŻENIE STAREGO LAPTOPA